Uzdrowiska w Polsce

W Polsce działa spora liczba uzdrowisk. W zakresie turystyki leczniczej w Polsce występują bardzo korzystne warunki. Z jednej strony można korzystać z leczenia wodą, wód geotermalnych. Z drugiej strony w wielu uzdrowiskach można korzystać z leczenia terapiami z wykorzystaniem błota czy borowiny. Uzdrowiska w Polsce występują na nizinach, nad morzami, w górach, na wyżynach. W Polsce nie ma jedynie wysokogórskich uzdrowisk.

Przy wybieraniu uzdrowiska bardzo ważne jest wybranie takiego, którego mikroklimat dopasowany jest do określonego schorzenia. W przypadku problemów z płucami, oddychaniem czy też sercem nie polecane jest wyjeżdżanie do uzdrowisk, które znajdują się w górach. Z drugiej strony w górskie uzdrowiska doskonale sprawdzają się w przypadku leczenia problemów z zaburzeniami metabolizmu. Osoby chore na różnego rodzaju postacie alergii powinny unikać wyjazdów do uzdrowisk położonych w pobliżu terenów leśnych. Natomiast doskonałym pomysłem może być wyjazd do uzdrowisk nad morzem.          

Podczas wyjazdu do uzdrowiska można korzystać nie tylko z leczenia, ale również z usług dodatkowych. Pozwalają one znacznie zwiększyć zakres świadczonych usług podczas pobytu w uzdrowisku. W ten sposób oprócz samego leczenia można również w uzdrowisku wypocząć. Korzystać w uzdrowiskach można choćby z basenów czy ośrodków sportowych, dzięki czemu można poprawić kondycje. Usługi dodatkowe pozwalają również zadbać o wygląd ciała czy też profilaktycznie o zdrowie. Do usług dodatkowych można zaliczyć możliwość korzystania z urządzeń w ramach SPA czy też saun, jacuzzi. W ten sposób pobyt w uzdrowisku może być znacznie bardziej zróżnicowany pod względem atrakcji, co sprawi że taki wyjazd będzie znacznie bardziej ciekawy.