Co musisz wiedzieć decydując się na zakup i montaż Verticali

Zacznijmy może od wyjaśnienia czym są verticale. Otóż, verticale są dekoracjami okiennymi, stosowanymi w biurach, szkołach, salach konferencyjnych, czyli pomieszczeniach o dużej powierzchni, ale także i coraz częściej w lokalach mieszkalnych. Te pionowe żaluzje regulują dopływ światła do wnętrza, przy tym dając efekt oryginalnego wystroju pomieszczenia.

Verticale skutecznie pomagają oszczędzić ilość zużywanej energii cieplnej, ponieważ kontrolują ile światła może wpaść do środka, a więc pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania. Kontrola nad ilością wpadających promieni słonecznych, jest pożądaną cechą, gdyż w przypadku zwykłych standardowych zasłon nie będziemy mieć takiej możliwości, ponieważ można je tylko opuszczać i podnosić, a tutaj mamy pełną możliwość regulacji. Utrzymują przy tym miłą, ciepłą atmosferę. Pewnym atutem jest to, że wpasowują się okna w każdym rozmiarze, a także drzwi balkonowe.

Dobrze dobrane verticale zupełnie zmienią aranżację wnętrza, dodając ciekawego designu. Szeroka gama barw, pozwoli każdemu dobrać imponujący, pożądany odcień. Mamy do wyboru różny  stopnień zaciemnienia oraz różną szerokość lameli. Sklep internetowy Knall oprócz tradycyjnych materiałów posiada w swojej ofercie produkty o specjalnych atestach, tj. higienicznych i niepalności. Zobacz więcej na https://www.knall.com.pl/c179,Verticale

Wstajemy!Verticale wykonane są z trwałych materiałów takich jak: tkaniny, pcv, drewna tudzież bambusa. Co musimy wiedzieć o systemie działania i montażu verticali? Na pewno to, że montuje się je we wnęce okiennej mocując do ściany lub sufitu. Elementy, z których składają się verticale to: lamele, szyna górna, uchwyty, płytki obciążające oraz łańcuszki perełkowe. Mechanizm działania nie jest zawiły i łatwo można go zrozumieć. Zatem, jest oparty na obracaniu, bądź zsuwaniu. Jeśli chodzi o system obracania to lamele obracają się o 180 stopni, wokół własnej osi za pomocą łańcuszka koralikowego. Za pomocą obciążonego sznureczka można ściągnąć pasy verticala na jedną lub dwie strony, służą do tego mechanizmy koralikowe.

System, na którym opiera się układ sterowania, jest systemem samohamującym, który zapobiega bezwładnemu opadaniu materiału. Montaż również nie należy do trudnych. Każdy komplet zawiera wszystkie potrzebne elementy oraz instrukcję obsługi, na której krok po kroku mamy podane od czego zacząć. Popularność verticali rośnie, ludzie decydują się na montaż nie tylko w biurach, ale i w domu.

Popyt na te produkty sprawia, że na rynku pojawiają się nowe typy i różne systemy dostosowane do naszych potrzeb. Mamy możliwość zastosować system elektryczny, aby verticale sterowane mogły być pilotem. Jeśli ktoś posiada okna skośne, również nie będzie to problemem, gdyż na rynku pojawiły się także verticale dostosowane do tego typu okien.

Czyszczenie verticali nie sprawia większego problemu, ponieważ wystarczy regularnie odkurzać wiszące lamele. Należy wybrać specjalną końcówkę do odkurzacza o małej mocy ssania i delikatnie oczyścić verticale. Warto zaznaczyć, iż czyszcząc lamele, należy poruszać szczotką od góry do dołu, bo jeśli robilibyśmy to w przeciwną stronę to moglibyśmy je odczepić. Jeśli są wykonane z pcv, to zabrudzenia śmiało możemy przetrzeć wilgotną ściereczką, ewentualnie oddać je do pralni, która zajmuje się praniem wyrobów wykonanych z pcv. Jeśli chcemy precyzyjnie móc kontrolować ilość światła, która ma wpadać do domu-wybierzmy verticale, a na pewno będziemy mogli cieszyć się z tego wyboru.

2 komentarze

Dodaj komentarz