Dlaczego warto zastosować we wnętrzach żaluzje drewniane

Wśród zalet żaluzji drewnianych najważniejszą z nich jest wysoka jakość ochrony pomieszczenia przed nasłonecznieniem i nagrzaniem. Firma Knall posiada żaluzje drewniane o różnych szerokościach lameli: 25mm, 50mm i 65mm, z możliwością dopasowania do każdego wymiaru okna. Wszystko obsługiwane jest za pomocą mechanizmu sznurkowego, co wpływa na łatwość obsługi. Lamele, z których składają się żaluzje można podciągać, bądź opuszczać i w ten sposób odsłaniać lub przysłaniać okna. Gdy je opuścimy zmienia się ustawienie lameli i w ten sposób reguluje się ilość dopływającego światła z zewnątrz, a co za tym idzie nasłonecznienia pomieszczenia.

Drewno świetnie izoluje ciepło, dzięki czemu pomieszczenie latem, aż tak mocno nie ogrzewa się. Lamele możemy ustawiać tak by, bardziej zaciemnić pomieszczenie lub tylko delikatnie filtrować promienie słoneczne. Całkowite podniesienie żaluzji spowoduje, że przez odsłonięte okno może wpadać światło bez ograniczeń. Jednak zastosowane żaluzje nie zaciemnią nam zupełnie pomieszczenia bo mała ilość promieni zawsze będzie wpadać do domu. Żaluzje najchętniej znajdują zastosowanie w sypialniach i pokojach gościnnych, ale także są stosowane w pomieszczeniach biurowych.

Niebieskie ściany w pokojuNa rozmiar żaluzji jakie mamy zamontować w oknie ma wpływ wielkość okna, tj. w mniejszych oknach stosuje się lamele o szerokości 25mm, a w większych 50mm i 65mm. Ten rodzaj osłon okiennych nadaje wnętrzu elegancji i niepowtarzalnego wyglądu. Ładnie komponuje się z całością wystroju mieszkania, nadając mu estetyki. Drewno, z którego wykonane są żaluzje, wygląda stylowo i z pewnością odmieni wygląd okien tych drewnianych jak również wykonanych z PCV. Sprawiają wrażenie przytulności i ciepła domowego. Ważną zaletą, o której warto wspomnieć jest długa żywotność, dzięki solidnemu drewnu, z którego wykonane są żaluzje, mogą wytrzymać lata użytkowania. Zyskują w oczach na tym, iż są odporne na wilgoć, zmiany temperatury oraz promienie UV.

Szeroka gama kolorystyczna pozwala dopasować żaluzje do aranżacji, którą mamy w domu. Drewno jest produktem naturalnym, idealnym dla osób ceniących ekologiczne produkty, jednak aby wyglądało cały czas estetycznie, należy zadbać o jego wygląd. Trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu lameli, ponieważ zbiera się na nich kurz, jednak nie powinno to sprawiać problemów, gdyż wystarczy lamele przetrzeć suchą ścierką i możemy cieszyć się czystością. Jeżeli widoczne są cięższe zabrudzenia to można użyć wilgotnej ściereczki, jednak trzeba pamiętać, aby wytrzeć po tym do sucha.

Żaluzje możemy pielęgnować specjalnymi preparatami do drewna, aby dłużej zachowały swój niepowtarzalny look. Atutem żaluzji jest fakt, że nawet jeśli listewki są podniesione to, że sąsiad zobaczy nas w mieszkaniu jest mało prawdopodobne. Jedynym aspektem, który może przeszkadzać komuś kto zastanawia się nad zakupem jest cena. Żaluzje drewniane są stosunkowo droższe od pozostałych osłon okiennych obecnych na rynku. Podsumowując – jeśli jesteśmy w stanie ponieść koszt żaluzji i chcemy, aby skutecznie osłaniały pomieszczenie, ale jednocześnie przepuszczały odpowiednią ilość światła to właśnie one są dla nas.

Jeden komentarz

  1. W biurze używamy tylko drewnianych prowadzimy biuro projektowe i nasi klienci już nie raz wspominali o nich że są przepiękne i chcieliby podobne.

Dodaj komentarz