Redesign mieszkania – Zmieniamy wystrój mieszkania

Redesign stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Jest to nic innego jak przeprojektowanie lub prze-aranżowanie danego wnętrza. Jak zatem odświeżyć wnętrze nie mając do dyspozycji zbyt dużego budżetu? Zanim przystąpimy do zmiany wyglądu naszego mieszkania musimy mieć świadomość tego o jaki efekt nam chodzi i czy to co planujemy spełni naszego oczekiwania.

mieszkanie nie do poznaniaPo pierwsze zadajmy sobie pytanie czy chcemy generalnego remontu czy jedynie niewielkich zmian, które mają za zadanie odświeżenie wyglądu naszego wnętrza. Duże zmiany wiążą się z dość wysokimi kosztami. Ponadto np. wyburzanie ścian czy malowanie ich na inny kolor wymaga od nas nakładu nie tylko finansowego ale również czasowego. Jeśli jednak dysponujemy sporą kwotą pieniędzy oraz czasu możemy pozwolić sobie na tego rodzaju zmiany. Możemy wówczas uzyskać większą przestrzeń mieszkania poprzez wyburzanie ścian (np. możemy połączyć salon z kuchnią) oraz zmianę stylu wnętrza poprzez zmianę koloru ścian. Obecnie niezwykle modne stały się jasne wręcz nieskazitelne w swej kolorystyce wnętrza (np. całe w bieli) lub kontrastowe łączące dwie przeciwległe barwy. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie naturalnych elementów wnętrza np. starej cegły, która w połączeniu z  nowoczesnym aranżem nada mu niebanalny wygląd. Czasami jednak wystarczą niewielkie zmiany aby nadać naszemu wnętrzu nieco innego charakteru i obudzić w nim drugie życie. Co robić?

Prostym a zarazem dającym natychmiastowy efekt rozwiązaniem jest zastosowanie nowych dodatków np. w postaci kolorowych poduszek, narzut czy zasłon. Jeśli nasze wnętrze jest w kolorach delikatnych szarości, bieli czy beżu warto postawić na intensywny kolor dodatków. Kontrastowe połączenie gwarantuje niezwykły efekt. Nieco innym rozwiązaniem jest redesign mebli, które pozostawione w danym pokoju sprawią, że zupełnie się on odmieni. Wystarczy bowiem kilka pomysłów aby stare meble zyskały nowe życie a jednocześnie zmieniły nasze wnętrze. Niezbędnymi ku temu mogą okazać się różnego rodzaju impregnaty, farby do mebli oraz różnego rodzaju tkaniny. Poza tym wystarczy nieco kreatywności i trochę umiejętności aby zmienić nasze wnętrze nie do poznania.

Jak widać redesign mieszkania może wiązać się z dużym przedsięwzięciem jakim jest generalny remont wnętrza co jednocześnie gwarantuje totalną zmianę. Z drugiej jednak strony wystarczą niewielkie wręcz kosmetyczne zmiany aby nasze mieszkanie zyskało drugie życie.

2 komentarze

  1. Z mężem zmieniamy teraz wystrój mieszkania 🙂 Polecam dobrać optymalne kolory dopasowane do siebie bez tego żadne zmiany nie będą dobre.

  2. A znacie może biuro które zajmuje się profesjonalnie aranżacjami wnętrz? Szukam kogoś do zmiany wystroju mieszkania ale nie chce na ślepo wybierać spośród ofert w internecie.

Dodaj komentarz