Toaletka do sypialni – praktyczny mebel w każdej sypialni

Często zdarza ci się toczyć poranną walkę o łazienkę? Nie tobie jednej. Wszyscy potrzebują czasu na przygotowanie się do szkoły albo pracy. Czas płynie, na zegarku dochodzi godzina o której trzeba wyjść z domu, a łazienka dalej zajęta przez kogoś z domowników…

Stanie pod drzwiami i prośby o wyjście z niej nic nie dadzą. Jest na to świetny sposób, warto zrobić coś dla siebie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie w sypialni własnego kącika na toaletkę, przy której spokojnie będzie można wykonać makijaż, uczesać się bez konieczności wchodzenia do łazienki. Takie rozwiązanie na pewno będzie dużym ułatwieniem i pozwoli uniknąć kłótni z domownikami o wolną łazienkę, a także nie trzeba będzie denerwować się, że spóźnimy się do pracy albo szkoły. Decydując się na zakup w pierwszej kolejności należy upewnić się, że znajdzie się miejsce gdzie będzie można ją ustawić.

stoliczek toaletkaPrywatna toaletka powinna znajdować się w sypialni, dzięki czemu dostęp do niej będzie cały czas nawet wtedy, gdy pozostali członkowie rodziny będą zajmować łazienkę. Zanim zdecydujesz się na wybór odpowiedniego mebla, wcześniej warto rozejrzeć się po pokoju, może akurat dobre miejsce dla toaletki jest tam gdzie stoi inny mebel i trzeba go przesunąć. Ze względu na dostęp do światła dziennego toaletkę dobrze jest usytuować pod oknem lub w jego pobliżu. Może tak się zdarzyć, że ciężko będzie dobrać model pasujący akurat do aranżacji pokoju, taki, który będzie odpowiadał wymaganiom estetycznym i technicznym. W związku z tym świetnym rozwiązaniem może okazać się praktyczna komoda. Będzie ona dobrym pomysłem na toaletkę, a przy okazji pomieści naprawdę sporo rzeczy. Jeśli nie lubisz jak na blacie stoi zbyt dużo kosmetyków to komoda jest najlepszym rozwiązaniem, można zaplanować podział miejsca w szufladzie według kolejności stosowania kosmetyków.

Biorąc pod uwagę fakt, że toaletka do sypialni to mebel przy, którym się siada to nie może być za wysoka, ponieważ chodzi o to, by komfortowo można było z niej korzystać. Urządzając kącik trzeba także zastanowić się nad wyborem lustra, może to być lustro zarówno wiszące jak i stojące, jednak wszystko zależy od kilku czynników. Lustro wiszące dobrze jest wybrać kiedy blat jest mały i nie pomieści wielu przedmiotów oraz wtedy, kiedy toaletka stoi przy ścianie, wtedy z powodzeniem można lustro przymocować do ściany. Lustro stojące dobrze jest wybrać wtedy, gdy toaletka znajduje się przy oknie i nie ma jak zamontować go do ściany lub jeśli potrzebujesz lustra z powiększeniem, a także obracanego. Podczas, gdy wybierzesz lustro wiszące to należy pamiętać o tym, że musi być zamontowane na odpowiedniej wysokości – tak, aby siedząc przy toaletce widzieć swoje odbicie.

Ostatnim punktem, o którym nie można zapomnieć przy urządzaniu toaletki w sypialni jest wybór wygodnego siedziska. Tutaj wybór zależy od ciebie samej i od tego przy czym będzie ci najlepiej się malować i układać fryzurę. Jeśli w pokoju nie ma dostępu do dużej ilości światła dziennego to dobrym rozwiązaniem jest po obu stronach lustra zawieszenie lamp ściennych. Tak urządzony prywatny kącik stanie się strefą, w której przebywanie będzie przyjemnością, a toaletka będzie zdobić całą sypialnię.

Dodaj komentarz