Zastosowanie rolet dzień noc w pomieszczeniach mieszkalnych

Na rynku możemy znaleźć coraz więcej innowacyjnych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz. Także jeśli chodzi o ochronę przed światłem słonecznym do wyboru mamy najróżniejsze odmiany rolet i żaluzji. Właśnie dlatego coraz mniej osób decyduje się na instalacje karnisza, a co za tym idzie – firan i zasłon. Rolety i żaluzje oprócz swoich pierwotnych zadań mają obecnie pełnić przede wszystkim funkcję ozdobną.

I dlatego możemy wybierać – wśród rolet plisowanych, rzymskich, rolet dzień noc, żaluzji aluminiowych, drewnianych i różnych innych rozwiązań dostępnych na rynku. Do tego dochodzi możliwość wyboru kolorów, materiałów, z których wykonane są rolety, stopnia zaciemnienia. Okazuje się więc, że spektrum wyboru jest bardzo szerokie i podjęcie decyzji może nie być łatwe.

Mi ostatnio wpadły w oko rolety dzień noc. Są to rolety składające się z dwóch warstw materiału – przezroczystej, która może zastępować firanę, i kryjącej, która pełni funkcję zasłony. Tkanina ta układa się na przemian, dzięki czemu tworzy estetyczne pasy. Oznacza to, że możemy sami regulować położenie tych pasów według własnych upodobań. Dzięki temu możemy mieć okno całkowicie odsłonięte, całkowicie zasłonięte lub dowolnie nałożone na siebie materiały, za pomocą których regulujemy zaciemnienie wnętrza.

Moim zdaniem możliwość takiej regulacji jest ogromną zaletą przy użytkowaniu rolet. W gorące, słoneczne dni możemy okna zasłonić całkowicie, aby nie wpuszczać promieni słonecznych do pomieszczenia. W dni bardziej pochmurne możemy osłonić okna tylko warstwą delikatniejszą. Kiedy chcemy sami wyregulować dopływ światła do pomieszczenia, nie musimy całkowicie odsłaniać okna, wystarczy wyregulować odpowiednio położenie materiałów.

Rolety dzień noc można zastosować w każdym pomieszczeniu. Zarówno świetnie sprawdzą się w salonie, jak i sypialni czy biurze. W całym domu można wykorzystać dokładnie te same rolety gdyż są one bardzo uniwersalne. Dzięki temu całe wnętrze będzie wyglądało spójnie i harmonijnie. Rolety dzień noc świetnie prezentują się zarówno w dużych, jak i w małych pomieszczeniach. Z powodzeniem w nowoczesnych wnętrzach zastępują firany i zasłony, gdyż nie wymagają karniszy i są wykonane z lekkich materiałów.

Do wyboru mamy najróżniejsze kolory: biel, jasne beże i szarości, intensywne grafity, fiolety, czy ciemne granaty, brązy, czerń. Każdy dopasuje odpowiednią osłonę do kolorystyki swojego wnętrza, a także do kolorów ram okiennych. To istotne, gdyż nie każda rama okienna jest biała, a w przypadku ramy – na przykład – w kolorystyce drewna, lepiej będą się prezentować rolety zbliżone barwą.

Jeśli chodzi o montaż to do wyboru mamy trzy rodzaje rolet. Są to rolety w kasecie, bez kasety i w półkasecie czyli wolnowiszące. Każdą z tych rolet montuje się w inny sposób. Rolety wolnowiszące, które przeznaczone są głównie na okna duże, montuje się na ścianie lub suficie. Rolety w kasecie przykleja się na ramę okienną. Rolety bez kasety też montuje się na ramie okiennej za pomocą taśmy lub haczyków.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz